Klimanızı veya benzer şekilde uzaktan kumanda ile yönetilen tüm multimedya cihazlarını (tv dvd player, müzik seti, uydu alıcı, vb.) kontrol eder.

 

 

IR Dönüştürücü Z-wave uyumlu bir üründür. IR Dönüştürücü Basit AV kontrol kodlarını IR komutlarına tercüme eder ve herhangi Z-wave denetleyicisi veya ağ geçidi ile çalışır.

IR Dönüştürücünün  içerisinde evinizde veya ofisinizde kullandığınız yerli veya yabancı her marka ve model klima için önceden yüklenmiş IR kumanda kod kütüphanesi bulunmaktadır. Bu sayede klimanızı IR dönüştürücüye tanımlattıktan sonra ister aç kapa gibi basit komutlar, ister sıcaklık soğukluk modunu değişikliği ister sıcaklığı artırıp azaltmak, isterseniz de haftalık saatlik program yapmak artık çok basit.

 

Klimanın yanı sıra, evinizde bulunan TV, dvd player, müzik sistemi, uydu alıcı vb. tüm IR uzaktan kumanda ile yönetilen aletler artık cep telefonu veya tabletinizden kontrol edilebilir, çok sayıda uzaktan kumanda kirliliğine son verilebilir. Öte yandan, siz evde yokken de açık unuttuğunuz bir multimedia cihazını kapatabilir veya çocuklarınız için TV’yi iş yerinizden yönetebilirsiniz.

 

Aynı zamanda gelişmiş kullanıcılar ve özel montajcılar için IR Dönüştürücü içinde kendi IR kumanda kod ve programı oluşturmak için izin evrensel IR Descriptor (UIRD) biçimini destekler.